Tvorba rozvrhu

Než se pustíme do popisu jednotlivých kroků tvorby rozvrhu tak jak jsou podporovány v systému ISIS, musíme si objasnit několik pojmů. Následující pojmy se budou při dalším objasňování hojně používat.

Studijní obor otevřený (SOO) – je přesně popsán akreditovaným studijním oborem, ročníkem, ve kterém se vyučuje a formou, ve které se vyučuje (prezenční, kombinované). To celé je zasazeno do akademického roku. Na začátku každého akademického roku jsou vypsány všechny SOO, ve kterých bude aktuálně výuka probíhat.

Učební blok – je nejmenší úsek, který je při tvorbě rozvrhu používán. Je určen datem, časem, délkou, typem (přednáška, cvičení, seminář, konzultace). Navíc je k němu přiřazen vyučující, který ho vykoná. U kombinovaného studia (dále KS) je to tedy jedna konzultace, u prezenčního studia (dále PS) je to konkrétní vyučovací hodina.

Rozvrh předmětu – je seskupení učebních bloků, které dohromady pokryjí celý vyučovaný předmět co do dotace hodin. Tedy u PS jsou to všechny učební bloky podle délky semestru, u KS jsou to všechny konzultace.

Rozvrh studijní skupiny – je seskupení rozvrhů všech předmětů, které jsou v rámci skupiny vyučovány. Záleží na typu studijní skupiny. U základní skupiny jsou to všechny přednášky a nedělená cvičení, u jazykové skupiny jsou to předměty vyučované v příslušné jazykové skupině.

Rozvrh SOO – jsou to všechny rozvrhy studijních skupin, které jsou přiřazeny k otevřenému studijnímu oboru. Tedy jak základní tak speciální (jazykové, informatické) skupiny. Rozvrh SOO je učen názvem, platností, konzultačním střediskem a datem vystavení.